Zabiegi

Wibroterapia

Wibroterapia działa na cały organizm człowieka przynosząc ulgę w bólu. Przeciwdziała rozwijającym się procesom chorobowym i dąży do jak najskuteczniejszej regeneracji. Działa na ciało siłą mechaniczną a nie elektryczną tak więc może być stosowana u osób z bajpasami czy rozrusznikami serca. Jest to metoda bezpieczna dla każdego.

Refleksologia twarzy

Refleksologia twarzy i głowy wprowadza w stan  miłego wyciszenia.  To nie tylko zabieg leczniczy i relaksacyjny, ale także upiększający.

Jak działa refleksologia twarzy?

Na naszej twarzy znajdują się strefy, które za pośrednictwem centralnego kanału nerwowego łączą się z poszczególnymi organami naszego ciała. Jeżeli ich praca jest zaburzona, zmiany zaobserwować możemy również na twarzy – w miejscach tych tworzą się złogi, zmarszczki czy też przebarwienia. Terapeuta, wykonując odpowiedni masaż i uciskając precyzyjnie konkretne punkty na twarzy, usuwa sploty energetyczne, wprowadzając pacjenta w stan wyciszenia.

Właściwie przeprowadzony zabieg refleksologii wspomaga proces leczenia i pozwala wzmocnić kondycję psychofizyczną.

Zabieg pozwala:

 • poprawić równowagę pracy organizmu,
 • poprawić cyrkulację krwi oraz limfy – wspomagając oczyszczenie organizmu i pobudzając tkanki,
 • usunąć stany napięcia i osiągnąć stan relaksu,
 • poprawić koncentrację, zdolność zapamiętywania oraz procesy myślenia,
 • poprawić stan skóry twarzy – korzystnie wpływając np. na zmarszczki, usuwając złogi i poprawiając koloryt cery.

Wskazania do refleksologii twarzy

Ta forma terapii zalecana jest m.in. przy dolegliwościach takich, jak:

 • bezsenność,
 • migreny i bóle głowy innego pochodzenia,
 • stany stresu i napięcia oraz zmęczenia psychicznego i fizycznego,
 • nadpobudliwość,
 • problemy z koncentracją,
 • zaburzenia hormonalne,
 • stany depresyjne i lękowe,
 • dolegliwości związane z menopauzą czy menstruacją,
 • schorzenia nerwów twarzowych,
 • dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia.

Zabieg refleksologii twarzy to przyjemna oraz kojąca forma terapii, która nie niesie za sobą skutków ubocznych. W związku z tym, poddać się jej może każdy – bez względu na wiek czy stan zdrowia. Zabieg wprowadzi w stan głębokiego relaksu i pozwoli wyciszyć wszystkie negatywne emocje.

Zabieg trwa ok. 30-40 minut, a po jego zakończeniu pacjent ma poczucie rozluźnienia, a wszelkie napięcia zostają zredukowane.

Qi Gong

Ćwiczenia QI GONG stosowane są w celach zdrowotnych i mają działanie profilaktyczne w różnych dolegliwościach i prowadzą do osiągnięcia równowagi fizycznej i duchowej, służą przywróceniu harmonii i gromadzeniu energii.

Ćwiczenia QI GONG to forma ruchu która gwarantuje zachowanie zdrowia przez długi czas, reguluje ciśnienie, pomaga na bóle kręgosłupa, usuwa stres i przywraca równowagę.

Ćwiczeniami wzbudzamy energię w ciele, krąży ona najpierw w zdrowych narządach, otwiera kanały, oczyszcza punkty i coraz bardziej napiera na chore miejsca, ograniczając ich pole.

Ćwiczenie qi gong jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu i redukcję stresu oraz wewnętrznych napięć. Polepsza nastrój, dodaje energii, zmniejsza lęki i podnosi psychofizyczną jakość życia.

Do uprawiania ćwiczeń qi gong nie jest wymagana sprawność fizyczna ani określony wiek. Trening dobierany jest w zależności od wieku i sprawności ruchowej.

Oferowane ćwiczenia uelastyczniają kręgosłup, rozluźniają mięśnie ramion, pleców, nóg i brzucha, pobudzają krążenie krwi, usuwają zastoje, regulują pracę centralnego układu nerwowego, redukują podskórną warstwę tkanki tłuszczowej. Zalecane są także przy cukrzycy i chorobach płuc.


Poznamy ćwiczenia wspierające i regulujące pracę narządów wewnętrznych, narządów zmysłów, poprawiające pamięć i koncentrację.
A także ćwiczenia odmładzające, stymulujące punkty akupunkturowe, regulujące przepływ energii, pracę organów wewnętrznych i gruczołów dokrewnych. Doskonałe, również jako profilaktyka zdrowia.

Umiejętne sterowanie oddechem wpływa na lepsze dotlenienie organizmu i poprawia przemianę materii.

Natomiast ćwiczenia ruchowe korzystnie oddziałują na poszczególne mięśnie i stawy, aktywizując je oraz zapewniając lepsze ich funkcjonowanie poprzez wzmożenie krążenia krwi.

Uprawianie ćwiczeń qi gong podnosi odporność organizmu na stres i zewnętrzne zagrożenia chorobowe.

QI GONG jest metodą leczniczą stosowaną nawet w przypadku chorób bezpośrednio zagrażających życiu.

Jej regenerujący wpływ na system immunologiczny człowieka stawia ten zbiór ćwiczeń na czele działań podejmowanych dla zachowania pełni zdrowia i równowagi wewnętrznej.