QI GONG

 

Ćwiczenia QI GONG stosowane są w celach zdrowotnych i mają działanie profilaktyczne w różnych dolegliwościach i prowadzą do osiągnięcia równowagi fizycznej i duchowej, służą przywróceniu harmonii i gromadzeniu energii.

Ta forma ruchu gwarantuje zachowanie zdrowia przez długi czas, reguluje ciśnienie, pomaga na bóle kręgosłupa, usuwa stres i przywraca równowagę.

Ćwiczeniami wzbudzamy energię w ciele, krąży ona najpierw w zdrowych narządach, otwiera kanały, oczyszcza punkty i coraz bardziej napiera na chore miejsca, ograniczając ich pole.

Ćwiczenie qi gong jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu i redukcję stresu oraz wewnętrznych napięć. Polepsza nastrój, dodaje energii, zmniejsza lęki i podnosi psychofizyczną jakość życia.

Do uprawiania ćwiczeń qi gong nie jest wymagana sprawność fizyczna ani określony wiek. Trening dobierany jest w zależności od wieku i sprawności ruchowej.

Oferowane ćwiczenia uelastyczniają kręgosłup, rozluźniają mięśnie ramion, pleców, nóg i brzucha, pobudzają krążenie krwi, usuwają zastoje, regulują pracę centralnego układu nerwowego, redukują podskórną warstwę tkanki tłuszczowej. Zalecane są także przy cukrzycy i chorobach płuc.


Poznamy ćwiczenia wspierające i regulujące pracę narządów wewnętrznych, narządów zmysłów, poprawiające pamięć i koncentrację.
A także ćwiczenia odmładzające, stymulujące punkty akupunkturowe, regulujące przepływ energii, pracę organów wewnętrznych i gruczołów dokrewnych. Doskonałe, również jako profilaktyka zdrowia.

Umiejętne sterowanie oddechem wpływa na lepsze dotlenienie organizmu i poprawia przemianę materii.

Natomiast ćwiczenia ruchowe korzystnie oddziałują na poszczególne mięśnie i stawy, aktywizując je oraz zapewniając lepsze ich funkcjonowanie poprzez wzmożenie krążenia krwi.

Uprawianie ćwiczeń qi gong podnosi odporność organizmu na stres i zewnętrzne zagrożenia chorobowe.

QI GONG jest metodą leczniczą stosowaną nawet w przypadku chorób bezpośrednio zagrażających życiu.

Jej regenerujący wpływ na system immunologiczny człowieka stawia ten zbiór ćwiczeń na czele działań podejmowanych dla zachowania pełni zdrowia i równowagi wewnętrznej.

 

Meetingi odbywać się będą nad morzem przy sprzyjających warunkach  pogodowych dla wszystkich kuracjuszy lub w razie pogorszenia pogody w grupach w Pensjonacie- dla pobytu na 12 dni 3 Meetingi GRATIS!!!