[masterslider id="17"]

 

ODPOCZYNKU NADSZEDŁ CZAS- W SARBINOWIE ZNAJDZIESZ NAS!!!

 

Sarbinowo to jedna z najpiękniejszych miejscowości gminy Mielno, zlokalizowana tuż przy samej wydmie i jednej z najładniejszych promenad w Polsce o długości ok 1,5km.  Znajdziemy tu wiele pięknie odrestaurowanych przedwojennych budynków oraz nowoczesne wille i pensjonaty.

To typowo letniskowa, nadmorska miejscowość, oddalona od Mielna o 7 km a od Kołobrzegu o 20km. Prawdziwie zdrowy wypoczynek gwarantuje turystom czysta plaża, znakomity mikroklimat a przede wszystkim brak przemysłu. Miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek mogą skorzystać spośród kilku ciekawych krajobrazowo tras, które liczą po kilkanaście kilometrów. Ponadto przez wieś wiedzie przywydmowy szlak turystyczny prowadzący przez Chłopy i Mielenko do Mielna. Dodatkową atrakcją okolicy jest udostępniona dla turystów latarnia morska znajdująca się w Gąskach, w odległości 5 km.

Najcenniejszym zabytkiem Sarbinowa jest neogotycki kościół z 1856 roku pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W kościele znajdują się zabytkowe organy z XIX wieku a co roku organizowane są liczne koncerty.

W niedalekim Koszalinie ( 20 minut drogi) znajduje się Park Wodny, składający się z 6 basenów oraz strefy saun.

 

Pogoda na dziś:

http://sarbinowo.webcamera.pl/